Sulmi nga raketat ruse në stacionin hekurudhor në Ukrainën Lindore, shkon në 30 numri i viktimave, rreth 100 të tjerë mbetën të plagosur

Dy raketa ruse kanë goditur një stacion hekurudhor në Kramatorsk, në Ukrainën lindore.

Ka shkuar në 30 numri i civilëve të vrarë pas sulmit me raketa në stacionin hekurudhor, ndërsa 100 të tjerë janë plagosur

Mediat e huaja raportojnë se stacioni përdorej për evakuimin e civilëve.

Ndërkohë në stacion ndodheshin qytetarë të shumtë , në radhë për t’u larguar nga Kramatorsk.

  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts