Sulmi raketor i Rusisë shkatërron ndërtesën industriale në Zaporizhzhia

sulmi raketor i rusise shkaterron ndertesen industriale ne zaporizhzhia
sulmi raketor i rusise shkaterron ndertesen industriale ne zaporizhzhia

Një ndërtesë industriale u shkatërrua nga sulmi raketor i Rusisë në qytetin Zaporizhzhia.

Lajmi u bë i ditur nga Oleksandr Starukh, kreu i Administratës Ushtarake Rajonale të Zaporizhzhia në Telegram.

“Për fat të mirë, të gjithë janë gjallë dhe të padëmtuar pas një sulmi të ri raketor armik. Ndërtesa industriale u shkatërrua si rezultat i goditjes,” shkroi Starukh.

Siç është raportuar, një shpërthim ra në Zaporizhzhia gjatë një alarmi sulmi ajror të shtunën.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts