Sulmi rus në Odesa/ Rritet bilanci, katërmbëdhjetë persona humbën jetën dhe dhjetra të tjerë u plagosën, mes tyre edhe…

sulmi rus ne odesa rritet bilanci katermbedhjete persona humben jeten dhe dhjetra te tjere u plagosen mes tyre edhe
sulmi rus ne odesa rritet bilanci katermbedhjete persona humben jeten dhe dhjetra te tjere u plagosen mes tyre edhe

Një sulm me raketa ruse në qytetin jugor të Ukrainës, Odesas, ka vrarë të paktën 14 persona dhe ka lënë të plagosur 46 të tjerë,

Lajmi është bërë i ditur nga guvernatorit rajonal Oleh Kiper, i cili tha se mes të plagosurve ka edhe mjekë.

“Ka edhe të lënduar rëndë në mesin e mjekëve dhe shpëtimtarëve. Numri i përgjithshëm i viktimave është duke u saktësuar”, tha ai në Telegram.

Ai shtoi se dy nga të vdekurit ishin një mjek dhe një shpëtimtar, të cilët nxituan të jepnin ndihmën e parë në vendin ku u krye sulmi i parë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts