Sulmi terrorist në aeroportin e Kabulit, Britania e Madhe pezullon çdo fluturim mbi hapsirën ajrore të Afganistanit

Britania ka lëshuar një udhëzim ajror për linjat ajrore që të shmangin fluturimin e avionëve të tyre nën 25,000 metra mbi hapësirën ajrore afgane pas sulmeve vdekjeprurëse terroriste pranë aeroportit të Kabulit.

” Pas skenave tronditëse në Afganistan sot, unë lëshova një NOTAM (direktivë ajrore) duke këshilluar linjat ajrore që të shmangin fluturimin nën 25,000 metra mbi hapësirën ajrore afgane ,” tha Sekretari Britanik i Transportit Grand Saps.

” Ne do të vazhdojmë ta kemi situatën nën kontroll, ” shtoi ai.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *