Sulmi terrorist në Hamas, reagon Ilir Meta: PL dënon aktin barabar dhe shpreh solidaritetin e plotë me shtetin dhe popullin e Izraelit

sulmi terrorist ne hamas reagon ilir meta pl denon aktin barabar dhe shpreh solidaritetin e plote me shtetin dhe popullin e izraelit
sulmi terrorist ne hamas reagon ilir meta pl denon aktin barabar dhe shpreh solidaritetin e plote me shtetin dhe popullin e izraelit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka reaguar pas sulmit terrorist në Izrael, ku shpreh ngushëllimet për familjet e viktimave.

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Meta shprehet se dënon më ashpërsi sulmin barbar terrorist dhe vrasjen e civilëve të pafajshëm në Izrael. Më tej ai shprehet se Partia e Lirisë shpreh solidaritetin e plotë me shtetin dhe popullin e Izraelit.

“Dënoj me ashpërsi sulmin barbar terrorist dhe vrasjet e civilëve të pafajshëm në Izrael.

Në emër të Partisë së Lirisë shpreh solidaritetin e plotë me shtetin dhe popullin e Izraelit.

Mendimet tona janë me familjet e viktimave dhe autoritetet e Izraelit të cilëve ju shpreh ngushëllimet më të ndjera! Shërim të shpejtë të plagosurve!”, shkruan Meta.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts