Sulmohen nga krokodili dy turistë amerikanë në një resort në Meksikë

Dy turistë amerikanë u plagosën nga një krokodil në resortin Puerto Vallarta të Meksikës, kur njëri shkoi të notonte në oqean natën dhe tjetri shkoi në ujë për ta ndihmuar.

Zyra e mbrojtjes civile në shtetin perëndimor të Jalisco tha të mërkurën se amerikani i parë pësoi pickime në këmbët, krahun, barkun dhe gjoksin. I dyti, i cili hyri në ujë për të ndihmuar, pësoi një plagë në dorë.

Zyra tha se të dy burrave iu dha ndihma e parë në vendngjarje. Ai tha se të dy burrat ishin nga Kolorado, por nuk specifikoi një vendlindje për asnjërin.

Krokodilët  janë një pamje jo e rrallë në ligatinat bregdetare dhe brigjet e vendpushimit të bregdetit të Paqësorit të Puerto Vallarta. Australia ka parë gjithashtu sulme të shumta krokodilësh në  vitet e fundit .

Sulmi i krokodilit vjen pas disa raportimeve për sulme vdekjeprurëse këtë verë nga aligatorët, të cilët duken të ngjashëm me krokodilët, por janë një kafshë tjetër. Javën e kaluar, një grua e moshuar u vra nga dy aligatorë  në një pellg pranë shtëpisë së saj në Florida.

Para atij sulmi, një viktimë e paidentifikuar vdiq pasi një aligator i tërhoqi zvarrë në një pellg në Myrtle Beach, Karolina e Jugut. Javë më parë, policia e Floridës gjeti një burrë 47-vjeçar të vdekur në një liqen të cilit i  mungonin tre gjymtyrë pas një sulmi të mundshëm me aligatorët.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.