Sulmohet bashkëshorti i Nancy Pelosit

sulmohet bashkeshorti i nancy pelosit
sulmohet bashkeshorti i nancy pelosit

15:18 28/10/2022

Paul Pelosi u sulmua dhunshëm në shtëpinë e tij

Bashkëshorti i kryetares së Dhomës së Përfaqësuesve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës Nancy Pelosi është sulmuar në shtëpinë e tij në Kaliforni.

Paul Pelosi 82 vjeç, u dërgua në spital dhe po merr ndihmë mjekësore.

Autori emri i të cilit nuk bëhet i ditur, u kap nga forcat e policisë dhe është dërguar paraburgim, ndërkohë që ende motive i këtij sulmi.

Zonja Pelosi nuk ishte në shtëpinë e San Franciskos kur incidenti ndodhi të premten në mëngjes.

Kryetarja dhe familja e saj janë mirënjohëse për përgjigjet e parë dhe profesionistët mjekësorë dhe kërkojnë privatësi në këtë moment”, tha një zëdhënës e demokrates së lartë.

Tv Klan

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts