Sulmohet kampi i refugjatëve Nuseirat në Gaza, 17 të vrarë, fajësohet ushtria izraelite

Mediat palestineze kanë raportuar për një sulm në kampin e refugjatëve Nuseirat në Gaza qendrore. Përgjegjëse për sulmin në fjalë bëhet ushtria izraelite.

Agjencia e lajmeve Wafa tha se 17 njerëz u vranë, ndërsa qendra e informacionit Palestineze e informon shifrën si 15 me “një numër të madh” njerëzish ende nën rrënoja.

Sakaq, autoritetet izraelite ende nuk kanë komentuar.

  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts