Sulmohet me raketa një gomisteri në Lviv, shkatërrohen 40 makina. Mes të plagosurve dhe një fëmijë

sulmohet me raketa nje gomisteri ne lviv shkaterrohen 40 makina mes te plagosurve dhe nje femije
sulmohet me raketa nje gomisteri ne lviv shkaterrohen 40 makina mes te plagosurve dhe nje femije

Sulmet me raketa ruse në qytetin e Lviv goditën një fabrikë të riparimit të gomave, duke shkatërruar ose dëmtuar 40 makina. Kështu pohoi kryebashkiaku Andriy Sadovyi ditën e sotme përmes një postimi në Telegram.

Duke cituar informacionin paraprak, Sadovyi tha se gjashtë persona mbetën të vdekur dhe 11 të plagosur, duke përfshirë një fëmijë, në një numër sulmesh në qytet.

Vala e shpërthimit theu xhamat e një hoteli aty pranë ku ishin vendosur ukrainasit e zhvendosur, të cilët u evakuuan nga luftimet, tha Sadovyi.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts