Sulmuan gazetarin në Veri, Prokuroria Speciale e Kosovës ngre aktakuzë ndaj tre personave

Prokuroria Speciale e Kosovës ka ngritur një aktakuzë në Gjykatën Themelore në Prishtinë, kundër tre të pandehurve me inicialet L.D, K.H dhe O.H për sulm ndaj gazetarit Valon Syla. Sipas asaj që shkruajnë mediat kosovare, referuar njoftimit të policisë, ekziston dyshimi i bazuar mirë se të njëjtit, të motivuar me ideologji ekstreme radikale islame përkatësisht […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts