Sulmuan ushtarët në Uzinën e Gramshit/ Prokuroria e Elbasanit përfundon hetimet për 2 rusët dhe ukrainasin

sulmuan ushtaret ne uzinen e gramshit prokuroria e elbasanit perfundon hetimet per 2 ruset dhe ukrainasin
sulmuan ushtaret ne uzinen e gramshit prokuroria e elbasanit perfundon hetimet per 2 ruset dhe ukrainasin

Prokuroria e Elbasanit ka përfunduar hetimet për dy rusët dhe ukrainasin, që sulmuan ushtarët në Uzinën e Gramshit.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për Balkanweb se Prokuroria ka marrë të pandehur Svetlana Timofeevan, Mikail Zorin dhe ukrainasin Fedir Alpatov.

Ndaj tyre është ngritur akuza e sigurimit të informacioneve sekrete, me qëllim që informacioni t’i jepet një fuqie të huaj.

Të pandehurit kanë 10 ditë kohë që të kundërshtojnë akuzën e Prokurorisë dhe të paraqesin pretendimet e tyre.

Timofeeva dhe Alpatov prej muajsh janë në gjendje të lirë, ndërsa Mikail Zorin mbahet në arrest shtëpie.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts