Sulmuesi i Liverpulit tregohet zemërgjerë, financon shumën e majme për krijimin e një spitali të ri


Sadio Mane nuk e harron vendlindjen e tij. Sulmuesi i Liverpulit është një ndër aktivët në fushën e bamirësisë dhe këtë herë falë donacionit të tij në qytetin e tij të lindjes në Senegal, ka kontribuar me 500.000 euro për të krijuar një spital të ri.

mane

Një veprim me zemërgjerësi nga sulmuesi 29-vjeçar afrikan i skuadrës së Liverpulit i cili kryen diçka të jashtëzakonshme për bashkombasit e tij.

Sadio Mane ishte një ndër kryesorët e Liverpulit gjatë sezonit të kaluar ku u aktivizua në 48 ndeshje duke realizuar 16 gola dhe duke dhuruar 9 asist./ PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.