Suns merr fitoren e 9 radhazi

23:53 16/11/2021

Lakers pa James mposhtet nga Bulls, Wizards mund Pelicans dhe arrin suksesin e pestë radhazi

Sans mori fitoren e 9 radhazi në NBA, duke mposhtur Timberwolves me rezultatin 99-96.

Devin Buker u dallua në parket me 29 pikë, 5 ribaunde dhe 5 asite. Kontribut për fitoren dhanë edhe Aiton me 22 pikë dhe 12 ribaunde si dhe Pol 21 pikë dhe 8 aiste.

Për ekipin nga Minesota më i miri sihte Tauns me 35 pikë dhe 13 ribaunde.

Për Sans në total kjo është fitorja e 10 e sezonit, ndërsa Timberwolves pësoi zhgënjimin e nëntë.

Çikago Bulls mori fitoren e katĂ«rt nga pesĂ« takimet e fundit, ku pa Klipers mposhti edhe LejkĂ«rs.

TĂ« udhĂ«hequr nga DeRozan me 38 pikĂ« dhe 6 asiste skuadra nga Çikago fitoi 121-103. Komtribut nĂ« sukses dhanĂ« edhe Boll me 27 pikĂ« dhe Vin me 26 pikĂ«.

Horton-Tuker dhe Uestbruk realizoi bashkë 53 pikë, por pa LeBron Xhejms, skuadra nga Los Anxhelos mori humbjen e katërt në 7 ndeshjet e fundit.

 Uizards mori fitoren e pestĂ« radhazi, ndĂ«rsa mundi Pelikans me rezultatin 105-100. Kjo Ă«shtĂ« nisja mĂ« e mirĂ« pĂ«r skuadrĂ«n nga Uashingtoni nĂ« 25 vitet e fundit. NĂ« sfidat e tjera, Atlanta mundi Orlandon, ndĂ«rsa Nuxhets u mposht nga Maveriks.

-Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *