Super-snajperistja e Putinit, njihuni me nënën e dy fëmijëve e kapur peng nga Ukraina, që thuhet se ka vrarë rreth 40 njerëz

Gruaja në foto është një spajperiste elitare ruse, e cila vrau mbi 40 njerëz, por që kapja e saj nga forcat ukrainase ishte një goditje e madhe për Putin.

Irina Starikova, 41 vjeçe, njihet me emrin e koduar ‘Bagheera’. Fotot në fjalë tregojnë punën e saj në terren, ku shihet me armë në dorë, duke mos e fshehur entuziazmin. Nëna e dy fëmijëve u gjet e plagosur në një fushëbeteje në Ukrainë. Snajperistja e kapur nga forcat urkainase është me origjinë nga Donetsk dhe ka dy vajza, Valeria, 11 vjeç dhe Yulia, 9.

Fati i saj tani është në duart e Ukrainës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *