Supergoli “shkund” trajnerin e Muçit, sulmuesi shqiptar titullar me Legian


Legia do të zbresë mbrëmjen e sotme në fushë për sfidën e dytë në ligën elitare të futbollit në Poloni.

ernest muci

Ernest Muçi do ta nisë si titullar ndeshjen e sotme duke fituar besimin e trajnerit Mishnieuiz i cili e shikon sulmuesin shqiptar si element të rëndësishëm në skuadër.

Supergoli ndaj Vislës javën e kaluar i dhuroi 3 pikët Legia dhe bëri xhiron e mediave polak, por jo vetëm. Muçi pritet të bëjë një tjetër performancë të mirë dhe të përfitojë nga rasti që shoku në sulm, Kapushka u dëmtua dhe do të qëndrojë për 6 muaj jashtë fushe.

muci

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.