Superkompjuteri jep verdiktet e reja për fituesin e Europianit! Anglia zbret nga “froni”, vendin e saj e zë…

superkompjuteri jep verdiktet e reja per fituesin e europianit anglia zbret nga froni vendin e saj e zeSuperkompjuteri i “Opta” (kompanisë më të madhe në botë për statistika, analiza etj), pas përfundimit të fazës së grupeve dhe asaj të 1/8-ave ka nxjerrë rezultatet e reja për fituesin potencial të Kampionatit Europian 2024.

EURO

Në fakt para fillimit të turneut edhe deri më tani, fitues absolut sipas superkompjuterit ishin “3 Luanët” e Anglisë, por tani llogaritë kanë ndryshuar.

Vendin e Anglisë e ka zënë Spanja, që sipas “Optas” ka diku te 19.3% shanse për të fituar trofeun, ndërsa vendi i dytë i përket vendasve të Gjermanisë, të cilët kanë diku te 18.1% shanse për ta fituar. Ishullorët anglez kanë rënë në vendin e tretë, ku llogariten me 17.1% shanse fitimi.

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts