Superliga e Kosovës/ Trepça fiton në transfertë dhe ngjitet në klasifikim. Arbëria rrezikon në fundin e tabelësËshtë luajtur ditën e sotme sfida Arbëria-Trepça, e vlefshme për javën e 28-të të Superligës kosovare.

trepca

Trepça arriti të një fitore minimale 1-0 përballë Arbërisë,  ku goli i vetëm i takimit u shënua nga sulmuesi Shala në minutën e 8’.

Me këtë fitore, Trepça ngjitet në vendin e 5-të në kuotën e 35 pikëve, ndërsa Arbëria humbet terren teksa mbetet në vendin e 9-të me 3 pikë diferencë nga Drenica e vendit të 8-të.

REZULTATI

Arbëria-Trepça 0-1
Shënues: Shala 8’

kl

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *