Superliga nis më 11 Shtator

14:51 28/06/2021

Superkupa më 28 Gusht hap sezonin futbollistik

Sezoni i ri futbollistik në Shqipëri do të nisë me 28 gusht me Superkupën e Shqipërisë, ndeshje që do të luhet mes Teutës dhe Vllaznisë.

Pas kësaj ndeshjeje kampionati i Superligës do të luajë ndeshjen e parë me 11 Shtator. Fundi i sezonit parashikohet 26 Maji i vitit të ardhshëm.

Komiteti Ekzekutiv i FSHF ka përcaktuar 11 Shtatorin si nisjen edhe të kampionatit të kategorisë së parë si dhe të Turit Paraeleminator të Kupës së Shqipërisë. Finalja e kupës do të luhet më 31 Maj 2022.

Më poshtë janë datat e fillimit dhe përfundimit të të gjithë kompeticioneve:

‱ Superkupa e ShqipĂ«risĂ« tĂ« zhvillohet mĂ« datĂ«n 28.08.2021.

‱ Kampionati i KategorisĂ« “Superiore” tĂ« fillojĂ« mĂ« 11.09.2021 dhe tĂ« mbarojĂ« mĂ« datĂ«n 26.05.2022.

‱ Kampionati i KategorisĂ« sĂ« ParĂ« tĂ« fillojĂ« mĂ« datĂ«n 11.09.2021 dhe tĂ« mbarojĂ« mĂ« datĂ«n 07.05.2022.

‱ Kampionati i KategorisĂ« sĂ« DytĂ« tĂ« fillojĂ« mĂ« datĂ«n 19.09.2021 dhe tĂ« mbarojĂ« mĂ« datĂ«n 01.05.2022.

‱ Kupa e ShqipĂ«risĂ«, Turi Paraeleminator tĂ« fillojĂ« mĂ« datĂ«n 11.09.2021 dhe tĂ« mbarojĂ« mĂ« datĂ«n 31.05.2022.

‱ Kampionati i Femrave tĂ« fillojĂ« mĂ« datĂ« 26.09.2021 dhe tĂ« mbarojĂ« mĂ« datĂ« 30.04.2022.

‱ Kampionati i moshave Superiore U-17/U-19 tĂ« fillojĂ« mĂ« datĂ«n 19.09.2021 dhe tĂ« mbarojĂ« mĂ« datĂ«n 08.05.2022.

‱ Kampionati i moshave Superiore U-13/U-15 tĂ« fillojĂ« mĂ« datĂ« 19.09.2021 dhe tĂ« mbarojĂ« mĂ« datĂ« 01.05.2022./tvklan.al

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.