Supersfidë mes kryesuesve të grupit të Shqipërisë, publikohen formacionet zyrtare të Spanjë-Itali

supersfide mes kryesuesve te grupit te shqiperise publikohen formacionet zyrtare te spanje itali

Grupi B i Euro 2024 ku bën pjesë edhe Shqipëria, do të shohë sot të luhet ndeshja mes dy skuadrave që pritet të luftojnë për vendin e parë, Spanjës dhe Italisë.

dm_240618_Spain_vs_Italy_preview_default

Të dy skuadrat kanë fituar ndeshjet e para, përkatësisht 3-0 ndaj Kroacisë dhe 2-1 ndaj Italisë, teksa kërkojnë fitoren në këtë duel, pasi do t’u siguronte matematikisht vendin e parë në grup sido që të shkonte ndeshja e fundit.

FORMACIONET ZYRTARE

SPANJA: Unai Simon, Karvahal, Le Norman, Laport, Kukureja; Pedri, Rodri, Fabian Ruiz; Lamin Jamal, Morata, Niko Uilliams.
Trajner: De La Fuente

ITALIA: Donaruma; Di Lorenco, Bastoni, Kalafiori, Dimarko, Barela, Zhorzhinjo; Kieza, Fratezi, Pelegrini; Skamaka.
Trajner: Spaleti

dsffdsfdsfdssfdsdffsddfssdf

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts