Surprizon hoxha nga Kosova, fal namazin me veshje tradicionale (Foto)

Besimtarët myslimanë festojnë sot Festën e Fiter Bajramit. Të gjithë besimtarët, pas 30 ditësh agjërim të muajit të Ramazanit këtë ditë feste e kanë nisur me faljen e Namazit.

Në Kosovë, një hoxhë ndryshe nga çfarë jemi mësuar të shohim deri më tani, e ka bërë faljen e namazit me veshje popullore.

Sipas mediave vendase, hoxha nga Drenasi e ka falur namazin i veshur tradicionalisht me veshjen ‘tirqi e plis’ e cila Ă«shtĂ« njĂ« veshje popullore.

Kjo gjë i ka habitur të gjithë besimtarët, pasi nuk është diçka e cila ndodh shpesh.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.