Synon Formula 1, por piloti shqiptar Lirim Zendeli njofton tërheqjen nga Formula 2
Lirim Zendeli ka dhënë dje lajmin e keq për të gjithë tifozët, duke njoftuar largimin e tij nga Formula 2. Me anë të një postimi në rrjetet sociale piloti me origjinë shqiptare ka bërë të ditur se do të tërhiqet për shkak të vështirësive financiare:

Zendeli

“PĂ«rshĂ«ndetje miq. Kam njĂ« lajm tĂ« keq, pasi do tĂ« tĂ«rhiqem para kohe nga Formula 2 pĂ«r shkak tĂ« arsyeve financiare. Pandemia e zvogĂ«loi edhe mĂ« shumĂ« buxhetin tim modest. Para sĂ« gjithash, dua tĂ« falĂ«nderoj sponsorĂ«t nga Gjermania, tĂ« cilĂ«t kanĂ« qenĂ« tĂ« besueshĂ«m dhe nuk janĂ« arsye pĂ«r kĂ«tĂ« tĂ«rheqje. Jam krenar qĂ« pata mundĂ«sinĂ« tĂ« garoj nĂ« F2, pasi vij nga njĂ« familje me tĂ« ardhura normale.

Dua tĂ« falĂ«nderoj edhe ‘MP Motorsport’ qĂ« kanĂ« qenĂ« tĂ« duruar dhe mĂ« kanĂ« mbĂ«shtetur gjithnjĂ«. E kam tĂ« vĂ«shtirĂ« ta mendoj qĂ« do tĂ« mĂ« duhet tĂ« tĂ«rhiqem pĂ«r njĂ« kohĂ«, por do tĂ« bĂ«j gjithçka qĂ« tĂ« gjej njĂ« mundĂ«si tĂ« mirĂ« pĂ«r t’u rikthyer nĂ« pistĂ« sa mĂ« shpejt”, shkruan 22-vjeçari i skuadrĂ«s MP Motorsport.

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.