“Syri i zjarrit”, rrjedhje gazi në Gjirin e Meksikës, shumë pranë një platforme nafte (VIDEO)

Pamje spektakolare, por të rrezikshme janë krijuar në Gjirin e Meksikës. Një rrjedhje gazi nga tubacioni nënujor ka dhuruar në sipërfaqe një sekuencë e cila dukej si shpërthimi i një vullkani nënujor.

Në fakt rrjedhja e gazit ndodhej pranë një platforme nafte kompania e së cilës akzuohej për ngjarjen.

Gjithsesi rrjedhja u vendos nën kontroll teksa të shumtë ishin ata që e quajtën këtë rrjedhje gazi si ”Syri i zjarrit”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.