“Ta bëjmë Vlorën shtëpinë tonë”/ Kandidatja Anxhela Shenaj tregon pse kandidon për deputete në këtë qark

SHPËRNDAJE

Kandidatja e LSI-së në qytetin e Vlorës, Anxhela Shenaj, thotë se të rinjtë mungojnë vendimmarrje dhe për këtë arsye zgjedhin të emigrojnë.

“Për këtë arsye, ndjej obligim moral për zbatimin e platformës politike të Lëvizjes Socialiste për Integrim që së bashku me bashkëmoshatarët e mi ta bëjmë Shqipërinë shtëpinë, ta bëjmë Vlorën shtëpinë tonë”, thekson ajo.

Kandidatja për deputete, Shenaj tha se një arsye tjetër pse kandidonte është përfaqësimi i shtresave në nevojë.

“Në 2015-2019 kam qenë anëtare e këshillit bashkiak të Selenicës dhe aty kam prekur realitetin e trishtë që ka pllakosur zonat rurale”, shtoi ajo.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.