“Ta shohim nëse do të shkojnë në Parajsë”/ Nënkryetari i bashkisë së Dnipros: Ushtarët e vrarë çeçenë do i varrosim me lëkurë derri

Nënkryetari i Bashkisë së Dnipros, Mykhailo Lysenko, ka kërcënuar se do të varrosin ushtrinë myslimane çeçene dhe liderin e tyre Ramzan Kadyrov. Lysenko ka shkruar në Telegram, se ushtarët e vrarë, do të varrosen me lëkurë derri.

“Është legjitime. Vendimi është marrë. Të gjithë çeçenët e vrarë në Dnipro do të futen në lëkurë derri dhe do të varrosen ashtu. Falënderojmë fabrikat e mishit të qytetit tonë për mbështetjen dhe do të shohim nëse mund të shkojnë në Parajsë kur të varrosen kështu”- shkruan Lysenko.

Sapo në media dhe në rrjetet sociale dolën informacione për pjesëmarrjen e luftëtarëve çeçenë në operacionet ushtarake ruse kundër Ukrainës, myslimanet ukrainas ishin të parët që reaguan për këtë çështje, duke shprehur kundërshtime të mëdha.

Sipas tyre, ata janë pushtues dhe nuk janë të mirëpritur.
Udhëheqësi çeçen Ramzan Kadyrov raportohet se ka udhëtuar në Ukrainë, ku anëtarët e forcave të tij të milicisë së frikshme besohet se po luftojnë përkrah forcave ruse.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com