TABELA E PLOTË/ Shorti në 1/8-at, ja si ndahen skuadrat në fazën tjetër. Data dhe ora kur luhen ndeshjet


Kanë përfunduar ndeshjet e grupeve dhe janë përcaktuar të gjitha çiftet e 1/8-ave.

Euro 2020

Angli-Gjermani dhe Belgjikë-Portugali do të jënë padyshim dy supersfidat e kësaj faze, që pritet të dhurojnë emocione pafund. Përballje tepër e luftuar pritet të jetë dhe ajo mes Spanjës dhe Kroacisë, ndërkohë që Italia, Holanda dhe Franca, vijnë si favorite absolute në letër, teksa do të kenë përballe Austrinë, Çekinë dhe Zvicrë.

FAZA E 1/8-ave

Të shtunën 26 Qershor, Londër

Itali – Austri                             21:00

Të shtunën 26 Qershor, Amsterdam

Uells – Danimarkë                          18:00

Të dielën 27 Qershor, Sevijë

Belgjikë – Portugali                       21:00

Të dielën 27 Qershor, Budapest

Holandë – Republika Çeke                   18:00

Të hënën 28 Qershor, Bukuresht

Francë – Zvicër                            21:00

Të hënën 28 Qershor, Kopenhagën

Kroaci – Spanjë                            18:00

Të martën 29 Qershor, Glasgou

Suedi – Ukrainë                            21:00

Të martën 29 Qershor, Londër

Angli – Gjermani                           18:00

Çerekfinalet

QF1: France/Zvicër vs Kroaci/Spanjë (18:00, E premte, 2 korrik St Petersburg)

QF2: Belgjikë/Portugal vs Itali/Austri (21:00, E premte  2 korrik, Munich)

QF3: Holandë/Çeki vs Uells/Danimarkë (18:00, E shtunë 3 korrik, Baku)

QF4: Suedi/Ukrainë vs Angli/Gjermani (21:00, E shtunë 3 korrik, Romë)

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *