TABELA E TRANSFERIMEVE/ Dinamo “mbretëresha” e merkatos, ja të gjitha lëvizjet e kryera nga klubet e Kategorisë Superiore
Vijon intensivisht puna e transferimeve për klubet e Kategorisë Superiore. Dinamo është klubi që po surprizon ku ka kryer shumë afrime dhe i fundit ishte dje me Siljanovskin. Pa përmendur dhe afrimin e mundshëm të Sidibe. Teuta që ka goditur me huazimin e Sherf Kallakut, Tirana me Redon Xhixhën dhe Partizani me Herald Markun.

Kategoria-Superiore

“Panorama Sport” ju sjell më poshtë tabelën e plotë deri tani të merkatos së verës:

MERKATO E VERËS –

AFRIME: Hristijan Dragarski, Blerim Kotobelli, Pepi Gjorgiev, Taulant Seferi (në huazim nga Tirana), Sherif Kallaku (në huazim nga Lokomotiva Zagreb);

LARGIME: Iran Zhunior Gonçalves, Denis Pjeshka, Aleksandër Kuro;

VLLAZNIA

AFRIME: Egzon Shimaj, Darko Bulatoviç, Fahrudin Gjurgjeviç, Liridon Latifi, Uellington Gustavo, Fallou Dianje?;

LARGIME: Albion Avdijaj, Elom Nya-Vexhi, Salim Cise, Nertil Hoxhaj, Dajan Shehi, Demir Imeri, Herald Marku, Aleksandar Isaevski;

PARTIZANI

AFRIME: Emiljano Musta, Herald Marku, Dajan Shehi, Arinaldo Rrapaj, Filip Gligorov, Klevis Dragaj, Eljon Sota, Vokli Laroshi;

LARGIME: Uilliam Melo, Donald Mëllugja, Roberto Domingues, Jasir Asani, Eraldo Çinari, Hektor Idrizaj, Eneo Bitri, Esin Hakaj, Rron Broja, Esat Mala, Livio Malaj, Ferhan Hasani;

LAÇI

AFRIME: Saliu Guindo, Klinti Qato, Bashkim Velija, Mario Dajsinani, Marko Roganoviç, Renato Ziko, Dejan Zarubica;

LARGIME: Kirian Nuabueze, Adolf Selmani, Klejdi Rapo, Edmir Sali, Dorian Kërçiku, Albion Marku, Erhun Obanor, Emiljano Musta, Redon Xhixha;

TIRANA

AFRIME: Engjëll Hoti, Vesel Limaj, Realf Zhivanaj, Florjan Përgjoni, Redon Xhixha;

LARGIME: Idriz Batha, Kristi Vangjeli, Elton Kale, Agustin Torasa, Ibrahim Sulei, Jurgen Vrapi;

KUKËSI

AFRIME: Ardit Hila, Klejdi Daci, Edison Ndreca, Edi Basha, Alija Kërniç, Kreshnik Bahtiri, Donald Rapo, Vitor Feijao;

LARGIME: Matheus Leiria, Patrik Eze, Vesel Limaj, Godberg Kuper, Rolandas Baravikas, Numan Kurdiç, Mate Tsintsadze, Blerim Kotobelli, Besir Demiri, Bruno Lulaj?, Agim Ibraimi?;

SKËNDERBEU

AFRIME: Murilo Rosa, Shkëlzen Ruçi, Jurgen Vrapi, Ardit Nikaj;

LARGIME: Fallou Nxhie, Aleksandros Rahim, Shqiprim Taipi, Mërgim Shala, Ditmar Bicaj, Mario Dajsinani, Arinaldo Rrapaj, Uerdi Mara?;

KASTRIOTI

AFRIME: S’ka;

LARGIME: Edi Nikolas Bojom, Patrik Bardhi, Ermir Rezi, Xhulio Mehmeti, Silvester Shkalla, Arbër Basha, Realf Zhivanaj, Amer Duka, Silvio Vokrri, Fjoralb Deliaj, Klejdi Daci, Laurenc Xheka, Isli Hidi, Rei Nuriu;

DINAMO

AFRIME: Patrik Bardhi, Dorian Kërçiku, Marin Abazaj, Enis Gavazaj, Romeo Harizaj, Rimal Haxhiu, Stefen Çinedu, Xhuljano Skuka, Aleksandar Sofranak, Aleksandar Isaevski, Goran Siljanovski, Lancinet Sidibe;

LARGIME: Miklovan Pere, Dejvi Bilali, Emiljano Hidri, Artion Alillari, Mustafa Xhixhiua, Damiano Pontreli, Niko Paterni, Xhorxhian Boçi, Esmerald Aluku, Plarent Fejzaj;

EGNATIA

AFRIME: Franc Ymeralilaj, Besart Krivanjeva, Arbër Çyrbja, Alessandro Kacbufi, Bledar Lila, Mikhael Agbekpornu;

LARGIME: Endrien Magani, Jurgen Vogli, Alked Çelhaka, Brixhild Brahimaj, Orian Xhemalaj, Matheus Markos Ramos;

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.