“Tajani në krye të FI, forcon Italinë dhe BE!”, Tritan Shehu: Garanci e fortë për stabilitetin dhe rrugën e evropianë të rajonit dhe Shqipërisë

tajani ne krye te fi forcon italine dhe be tritan shehu garanci e forte per stabilitetin dhe rrugen e evropiane te rajonit dhe shqiperise
tajani ne krye te fi forcon italine dhe be tritan shehu garanci e forte per stabilitetin dhe rrugen e evropiane te rajonit dhe shqiperise

Deputeti i PD Tritan Shehu, ka deklaruar se Antonio Tajani në krye të Forca Italia, forcon Italinë dhe Bashkimin Europian.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Shehu tha se Tajani është një garanci e fortë për stabilitetin e rrugën e evropianë të rajonit dhe Shqipërisë.

Postimi i plotë:

Tajani ne krye te FI, forcon Italine dhe BE!
Urimet me te mira mikut tone Tajani, FI dhe Italise per zgjedhjen dje ne krye te asaj force politike.
Te asaj partie te ndertuar e konsoliduar mbi parimet demokratike, vlerat e Europes e Perendimit.
Vlera, qe linden e u zhvilluan nga lideri i madh i saj e i Italise, Silvio Berlusconit.
Tajani, si nje europeist e vertete, politikan i sprovuar pro Perendimor e pro amerikan, eshte garancia me e mire per qendrimin e thellimin ne ato kolona tejet te rendesishme.

Te tilla jane ato per Italine e te gjithe BE, vecanerisht ne keto momente turbulencash mbi Kontinentin tone, ashtu sic ishin te tilla per Italine me 1994. kur Silvio krijoi FI.
Tajani jo vetem ne krye te FI, por dhe si Zv Kryeminister e Minister i Jashtem i Italise mike e strategjike per ne, eshte nje garanci e forte per stabilitetin e rrugen e europiane te Rajonit tone, ne menyre te vecante mbeshtetje per Shqiperine.
Suksese e zgjerim te metejshem te FI, asaj force politike te pa zevendesueshme…

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts