Takim i orëve të vona, çfarë u diskutua mes Kurtit, Escobar dhe Lajçak. Zyrtarët e lartë takohen sot me Osmanin

Rreth tri orë ka zgjatur takimi i djeshëm deri në orët e vota të natës, mes kryeministrit Albin Kurti dhe të dërguarit amerikan, Gabriel Escobar dhe atij të BE-së, Miroslav Lajçak. Padyshim që temë diskutimi ishin tensionet në veri të Kosovës. Pas takimit në Kryeministri, i dërguari i BE-së në një deklaratë për media prezantoi […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts