Takimi Biden-Putin, një takim i paragjykuar nga ana e Presidentit rus

19:00 12/06/2021

Në një intervistë të dhënë për NBC News përpara takimit të tij me Presidentin Biden të mërkurën në Gjenevë, Presidenti rus Vladimir Putin tha se:

“MarrĂ«dhĂ«niet SHBA-Rusi janĂ« nĂ« pikĂ«n e tyre mĂ« tĂ« ulĂ«t ndĂ«r vite. Ne kemi njĂ« marrĂ«dhĂ«nie dypalĂ«she qĂ« Ă«shtĂ« pĂ«rkeqĂ«suar nĂ« mĂ«nyrĂ« drastike qĂ« kanĂ« nĂ« pikĂ«n mĂ« tĂ« ulĂ«t nĂ« vitet e fundit”.

I pyetur nĂ« lidhje me cilĂ«sim e tij si ‘vrasĂ«s’ nga ana e Biden, Putin tha se ai kishte dĂ«gjuar dhjetĂ«ra akuza tĂ« tilla.

“Kam dĂ«gjuar dhjetra akuza tĂ« tilla
Kjo nuk Ă«shtĂ« diçka pĂ«r tĂ« cilĂ«n shqetĂ«sohem aspak”.

Nga ana tjetër, Biden do të parashtrojë në takim, çështje të nxehta për rusët si agresionin e Moskës kundër Ukrainës, burgosja e disidentëve dhe çështje të tjera që kanë irrituar marrëdhëniet SHBA-Rusi.

PĂ«r Putin ish-Presidentin Donald Trump Ă«shtĂ« “njĂ« individ i jashtĂ«zakonshĂ«m dhe i talentuar”. NdĂ«rsa pĂ«r tĂ« Biden, Ă«shtĂ« njĂ« politikan karriere, dhe “rrĂ«njĂ«sisht i ndryshĂ«m” nga Trump.

Klan News

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *