Takimi i 15 qershorit, Vuçiç paralajmëron Kurtin: Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel, rezultati shihet në fund të lojës

Më 15 qershor pritet të rinisë zyrtarisht dialogu Kosovë-Serbi, edhe pse situata duket mjaft e tensionuar nga të dyja palët.

Vuçiç dhe Kurti takohen në Bruksel teksa në distancë kanë bërë mjaft deklarata, provokime e akuza kundër njëri-tjetrit.

Presidenti serb paralajmëron se në Bruksel nuk do të jetë e lehtë, por ai do të kujdeset vetëm për interesat e Serbisë.

Vuçiç gjithashtu thekson se rezultati shihet vetëm në fund të lojës, dhe jo në fillim.

“Unë gjithmonë i kam admiruar ata që kërcënojnë të rrahin një kundërshtar para një loje, nuk më intereson se çfarë thonë ata, unë mund të them vetëm nëse mendoni se po vini për gjërat për të cilat po flisni, ju nuk bëni të vini. Ne as nuk lejojmë që forca më të mëdha të na thonë se po ndërhyjnë, jo më ata. Ne do të kujdesemi për interesat tona. Nuk do të jetë e lehtë në Bruksel, ata do të vijnë për të përgatitur shfaqjen, rezultati është shkruar në tabelën e rezultateve në fund, jo në fillim.

Serbia është në rrugën evropiane dhe është shumë më afër sesa ata që dëshirojnë të japin një mësim.”- tha Vuçiç.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *