Takimi me Kurtin, Lajçak zbardh diskutimet: Biseda me kryeministrin ishte e gjatë dhe e sinqertë, ramë dakord që…

Miroslav Lajçak, i dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë Serbi, ka thënë se takimi me kryeministrin Albin Kurti, ka qenë i gjatë, i hapur dhe i sinqertë. Mediat në Kosovë shkruajnë se Lajçak ka thënë se Kurti i paraqiti pikëpamjet e tij për shtensionim e situatës në Veri. “Ne do të vazhdojmë diskutimet tona […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts