Takimi me të rinjtë te Piramida, Rama mirëpret Blinken: Diktatori jonë po rrotullohet në varr sot! Faleminderit që ju…

takimi me te rinjte te piramida rama mirepret blinken diktatori jone po rrotullohet ne varr sot faleminderit qe ju
takimi me te rinjte te piramida rama mirepret blinken diktatori jone po rrotullohet ne varr sot faleminderit qe ju

Sekretari amerikan Antony Blinken ka mbërritur te Piramida ku do të mbajë takimin me rreth 100 të rinj shqiptarë të cilët kanë përfituar nga programet amerikane që lidhen me kulturën.

Në nisje të këtij takimi, Edi Rama ka mirëseardhur Blinken, duke i thënë se në vendin tonë është i sigurt, duke bërë edhe batutë kur tha se ne nuk jemi një vend i madh dhe i pasur si shumë vende që ai ka vizituar, por nuk jemi të mërzitshëm.

“Kam lajme për ju sot. diktatori ynë për të cilin kjo piramidë u ndërtua dhe dedikua, po rrotullohet në varrin e vet sot… Çelësat e shtëpisë sonë janë në duar të sigurta tek ju, dhe ju jeni shumë të sigurt në shtëpinë tonë. Kini parasysh se ne mund të mos jemi aq vend i madh dhe i pasur sa ju vizitoni, por nuk jemi aq të mërzitshëm sa vendet e tjera”, tha Rama mes të tjerash.

VIJON…

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts