Talat Xhaferi pritet nga Rama, kryeministri shqiptar i Maqedonisë së Veriut në Tiranë për herë të parë pas marrjes së detyrës

talat xhaferi pritet nga rama kryeministri shqiptar i maqedonise se veriut ne tirane per here te pare pas marrjes se detyres
talat xhaferi pritet nga rama kryeministri shqiptar i maqedonise se veriut ne tirane per here te pare pas marrjes se detyres

Talat Xhaferi, kryeministri shqiptar i Maqedonisë së Veriut, ndodhet në Tiranë për herë të parë që prej marrjes së kësaj detyre.

Xhaferi është pjesë e Samitit të BE me Ballkanin Perëndimor, ndërsa u prit në tapetin e kuq në Pallatin e Kongreseve nga kryeministri Edi Rama.

Sot Tirana pret një tjetër samit, atë të vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe zyrtarëve të lartë të BE-së, me fokus integrimin e rajonit në Bashkimin Europian dhe zbatimin e planit të rritjes ekonomike.

[embedded content]

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts