Talat Xhaferri e konfirmon: ​Maqedonia e Veriut mbështet anëtarësimin e Kosovës në KiE

Në kuadër të edicionit të dytë të Forumit për Gratë, Paqen dhe Sigurinë, presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka pritur në takim kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi. Maqedonia e Veriut, sipas presidentes Osmani është shtet fqinj dhe njëkohësisht mbështetëse e Kosovës. Osmani tha se Kosova dhe Maqedonia e Veriut mund t`i shkëmbejnë përvojat […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts