Talebanët marrin Afganistanin, analisti serb etiketon ish-ambasadoren Citaku në postimin e tij: Herës tjetër është radha e Kosovës

Analisti serb politik dhe fetar Predrag Djokic ka nxitur polemika me një postim të tijin në Tëitter. Duke iu referuar situatës në Afganistan ai hedh një karikaturë në “Twitter” ku shkruan se herës tjetër e ka radhën Kosova.

Si shembuj Djokiç përdor Vietnamin dhe Afganistanin e rikthyer tek talebanët pas tërheqjes së trupave amerikane.

Madje postimin Djokiç është kujdesur ta vendosë dy herë. Me gjithë replikat e disa shqiptarëve, ai sërish ka vijuar qëndrimin e tij.

“Është shumë më bukur në këtë mënyrë! Tjetra është Kosova”, shkruan ai duke etiketuar ish-ambasadoren e Kosovës në SHBA Vlora Çitaku.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *