Talebanët vendosin “drejtësi”, varin trupat e pajetë të hajdutëve në ekskavator (FOTO)

Pamje të tmerrshme janë ato që po qarkullojnë në rrjete sociale dhe tregojnë trupat e pajetë të tre hajdutëve në Afganistan, të lidhur në lugën e ekskavatorit.

Sipas zëvendës-guvernatorit Mawlawi Shir Ahmad Muhajir, tre burrat ishin vrarë nga një burrë tjetër, kur ata u futën në shtëpinë e tij në provincën Herat.

Fotografitë rrëqethëse të shpërndara në rrjetet sociale, shfaq kufomat që janë ngritur lart me lugën e ekskavatorit të varur me litar.

këto fotografi janë edhe një shembull sesi i praktikojnë këto metoda talebanët për të ndjellë frikë, dhe i përdorin si shembull për të tjerët që sipas tyre kush tenton t’iu kundërvihet i pret i njëjti fat.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com