“Talent me vullnet të hekurt”/ Rama uron Briken Caljan: Meriton sot një përulje me respekt, sepse ia doli të ngjitet në majën e botës

Kryeministri Edi Rama ka uruar peshëngritësin Briken Calja, i cili sot fitoi titullin kampion bote.

Me anë të një postimi në Facebook, Kreu i Qeverisë thotë se Calja mertin përulje dhe respekt, sepse me talentin dhe vullnetin e tij të hekurt doli të ngjitet në majën e botës pa e humbur kurajon e as durimin.

edi rama calja

Postimi i Ramës

KAMPION BOTE👏👏👏👏👏 Briken Calja, talenti me vullnet të hekurt, meriton sot një përulje me respekt, sepse ia doli të ngjitet në majën e botës pa e humbur kurajon e as durimin, në të përpjetën e vështirë dhe të rrëshqitshme drejt majës😍

Sot Briken Calja ka shkruarën historinë ne Tashkent te Uzbekistanit, duke fituar 1 medalje ari dhe 2 argjendi ne Kampionatin Botëror të Peshëngritjes. Calja mori medaljen e arit në stilin e shkëputjes ndërsa medalje argjendi në shtyje dhe dygarësh.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.