Talibanët marrin kontrollin në Afganistan, ekzekutojnë kreun e inteligjencës qeveritare

Talibanët marrin kontrollin në Afganistan, ekzekutojnë kreun e inteligjencës qeveritare

Një përfqësues i talebanëve ka konfirmuar vrasjen e Minapal, një zëdhënës i Presidentit Ghani.
Kreu i shërbimit inteligjent të qeverisë afgane u vra gjatë lutjeve të së premtes në Kabul.
Lajm i u bë i ditur nga ministria e Brendshme.

Talibanet 804x380

“Fatkeqësisht, terroristët e dhunshëm dhe të egër madje kryen një akt frikacak dhe vranë një patriot afgan që i rezistoi propagandës së armikut Daëa Khan Minapal, gjatë namazit të së Premtes” në kryeqytet, tha zëdhënësi i ministrisë Mirouais Stanikzai në një mesazh.

Minapal ishte një zëdhënës i Presidentit Afgan Ashraf Ghani.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *