Talibanët: Sulmi ndodhi në një zonë të kontrolluar nga SHBA

20:16 26/08/2021

Një zëdhënës i talibanëve i ka kundërshtuar dy sulmet e ndodhura ditën e sotme në Kabul pasi zona ku kanë ndodhur ishte nën kontrollin e ushtrisë amerikane.

Me anë të një postimi në Twitter, Zabihullah Mujahid tha “Emirati Islamik i kundërshton fort bombardimet që shënjestruan qytetarët në aeroportin e Kabulit”.

Ai shtoi se “shpërthimet ndodhën në një zonë ku forcat amerikane janë përgjegjëse për sigurinë”.

Një tjetër zëdhënës tha se grupi “po i kushtonte vëmendje të madhe sigurisë dhe mbrojtjes së njerëzve të tij”.

Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *