Tallja me stadiumin, si u degdis derbi Dinamo-Partizani në Elbasan
PĂ«r herĂ« tĂ« fundit njĂ« derbi Dinamo-Partizani nĂ« elitĂ«n e futbollit shqiptar Ă«shtĂ« luajtur nĂ« mitikun “Qemal Stafa”.

Elbasan Arena

NĂ«ntĂ« vite mĂ« parĂ« nuk kishim as “Air Albania”, as “Elbasan Arena” dhe as njĂ« “Loro Boriçi” modern. MirĂ«po, sot nĂ«ntĂ« vite mĂ« pas, Ă«shtĂ« e turpshme qĂ« derbi i kryeqytetit nuk luhet dot atje ku Ă«shtĂ« zhvilluar historikisht.

Një përgjegjësi totale e FSHF-së dhe klubeve, duke degdisur ndeshjet historike nga njëri stadium në tjetrin. Tani Dinamo dhe Partizani nuk luajnë dot as në kryeqytet, por në Elbasan dhe ky është një turp!

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *