Tanket ruse i drejtohen Kievit, por pendohen, ukrainasit i neutralizojnë me bomba e mina, shihni pamjet (VIDEO)

Ushtria ukrainase ka mundur t’i bĂ«jĂ« ballĂ« dhjetĂ«ra tankeve ruse, qĂ« ishin drejtuar pĂ«r nĂ« Kiev.

NĂ« pamjet e publikuara nĂ« rrjete sociale, shihet se si dhjetĂ«ra tanke dhe mjete tĂ« blinduara tĂ« ushtrisĂ« ruse, bombardohen nga mbrojtja ukrainase, qĂ« pĂ«rdori artileri, bomba e mina pĂ«r t’i neutralizuar.

Pamjet shfaqin mbi 35 tanke ruse dhe mjete tjera të blinduara, që po lëviznin drejtë Brovary në lindje të periferisë së Kievit.
Kolona ushtarake ruse u ndal për shkak të shpërthimeve në rrugë, duke tentuar të rikthehen, por që ishte tepër vonë.

Ushtria ukrainase fillimisht goditi tankun e parĂ« dhe tĂ« fundit tĂ« kolonĂ«s me qĂ«llim qĂ« tĂ« tjerat t’i bllokoj dhe tĂ« mos munden tĂ« lĂ«vizin. MĂ« pas filloi shkatĂ«rrimi edhe i tankeve tjera.

(BalkanWeb)

PĂ«r t’u bĂ«rĂ« pjesĂ« e grupit “Balkanweb” mjafton tĂ« klikoni: Join Group dhe kĂ«rkesa do t’ju aprovohet menjĂ«herĂ«. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.