Taulant Balla ministër i Brendshëm, mbërrin në Presidencë propozimi i kryeministrit Rama

Mbërrin në Presidencë propozimi i kryeministrit Edi Rama për Taulant Ballën ministër i Brendshëm. Kjo gjë konfirmohet nga vetë Presidenca, pas interesimit të mediave.

Balla u nominua nga kryeministri Rama të shtunën në postin e Ministrit të Brendshëm pas shkarkimit të Bledi Çuçit nga kjo detyrë.

“Referuar interesit tuaj mbi ardhjen në Institucionin e Presidentit të Republikës të propozimit për emërimin e z. Taulant Balla Ministër i Brendshëm, ju informoj që ky propozim sapo ka mbërritur”, njoftoi Presidenca.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts