Të dehur dhe infektime të shumta me COVID-19, policia angleze në alarm në prag të finales së “Euro 2020”

Londra dhe Anglia vërtet pret finalen e madhe të dielën, me shpresën e kurorëzimit të një ëndrre historike, por në të njëjtën kohë i gjithë vendi është vënë në alarm.

Pas fitores me Danimarkën, e cila dhuroi arritjen në finale, shumë foto të orëve të para të mëngjesit tjetër bënë xhiron e botës, teksa shihje shumë të dehur duke fjetur rrugëve, në metro dhe bare.

Por, më shumë sesa kjo lidhet me faktin se në javën e fundit, euforia e “Euro 2020” ka bërë që infektimet të kalojnë nga 10-11 mijë në ditë, në 30-35 mijë në ditë.

E gjithë kjo ka bërë që sidomos stacionet e policisë në Londër të jenë në alarm me rastin e finales, duke qenë se në rast suksesi apo jo, shtetrrethimi që përfundon në orën 23:30 vështirë se do të respektohet.

Urdhri i prerë është ai i shmangies së grumbullimeve, pasi Koronavirusi në Angli ka nisur sërish që të bëjë bujë.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *