Të dehur e gjysmë të zhveshur, të rinjtë britanikë “shthuren” në fundjavë (FOTO)

Me lehtësimin e masave kufizuese, të rinjtë britanikë kanë filluar rutinën e tyre të fundjavave, festat e “shthurura”.

Ata janë parë të shumtë në numër në rrugët e Britanisë, e nuk i kanë lënë mënjanë trazirat. Disa shihen që e kanë tepruar me alkoolin dhe kanë nisur trazirat në rrugë. E për disa të tjerë, janë parë më të qetë.

Në raste të caktuara, mediat britanike shkruajnë se është dashur ndërhyrja në polici, e jo në pak raste, disa prej tyre janë shoqëruar në komisariat.

Kujtojmë se Britania e Madhe, ka lehtësuar masat e vendosura nga COVID-19, e një nga masat, ka qenë hapja e bareve dhe restoranteve.

E siç duket, të rinjtë kanë shfrytëzuar në maksimum këtë mundësi.

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *