Të fluturosh mbi një anije luftarake! Shpikja e re gati për të revolucionarizuar botën ushtarake

11:04 04/05/2021

Të fluturosh si Iron Man, mbi një anije luftarake tashmë do të jetë e mundur. Avionët ushtarakë funksionojnë dhe mund të kenë zhvillime ushtarake. Ato janë të pajisura me turbina të afta të cilat do të bëjnë të mundur ngritjen dhe udhëtimin e një njeriu që rri pezull në ajër.

Marina britanike duket gjithnjë e më e interesuar për projektin nga pikëpamja ushtarake, së bashku me përdorimin e inteligjencës artificiale, robotika  dhe të dhëna të mëdha. 

Paketa e avionëve ushtarakë  përdor pesë turbina me gaz që prodhojnë mbi 1.000 kuaj fuqi për të qenë në gjendje të fluturojnë dhe të arrijnë shpejtësi mbi 89km / h. Gravity Industries ka marrë një patentë për atë që krijuesit e saj britanikë e kanë quajtur “avioni ushtarak” i parë në botë. Shpikësi i këtij projekti është Richard Broëning i cili i dha jetë këtij krijimi të ndërtuar nga kompania e tij, i gatshëm për të revolucionarizuar botën ushtarake dhe më gjerë.

Klan News

“”Burimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne : www.botasot.al “”

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *