“Të fokusohemi në të ardhmen e përbashkët”/ Lajçak: SHBA dhe BE kërkesë urgjente për uljen e tensioneve në Veri

Përfaqësuesi Special i Bashkimit Evropian për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, i cili po merr pjesë në Forumin e Prespës, për mes një postimi në “Twitter” ka thënë se ka zhvilluar një bisedë të gjatë me Ali Ahmetin, kreun e Bashkimit Demokratik për Integrim. Gjatë këtij takimi, Lajçak është ndalur edhe tek tensionet në Veri të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts