“Të gjitha palët të bëjnë një hap pas”, Giorgia Meloni reagon ashpër pas tensioneve në veri të Kosovës: S’do tolerojmë sulme të tjera ndaj KFOR-it

Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni, ka dënuar sulmet ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri të Kosovës. Ajo ka kërkuar që të shmangen veprimet e mëtejshme të njëanshme nga autoritetet kosovare dhe që të gjitha palët e përfshira të bëjnë menjëherë një hap pas, duke kontribuar në zbutjen e tensioneve. “Në emrin tim dhe në emër të […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts