Të jesh i ri në Marok s’është e lehtë/ Burg deri në 1 vit për çiftet e pa martuara që kapen ‘mat’ në hotel

Maroku ka ndërmarrë një ligj të ri. Çiftet e pamartuara që kapen në të njëjtën dhomë hoteli, mund të burgosen deri në një vit. Kjo masë ka penalizuar rëndë turizmin, të cilët nuk duan t’i përmbahen këtij ligji. Hotelet jo vetëm që kanë humbur turistët e huaj për shkak të pandemisë, por janë të detyruar të largojnë klientët, që nuk janë të pajisur me certifikata martesore.

Çdo javë policia kontrollon të dhënat e hoteleve për të kontrolluar nëse ka shkelje.

Për këtë arsye, strukturat e hotelerisë në Maroko kërkojnë nga qeveria të legalizojë seksin paramartesor, shkruan “The Economist”.

Ndërkohë, Emiratet e Bashkuara Arabe kanë dekriminalizuar së fundmi marrëdhëniet seksuale jashtëmartesore, me sauditët që thonë se në hotelet e vendit nuk kërkohen më certifikata martesore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.