Të kuqtë me tre sulmues në gjysmëfinalen e parë të “Final 4”, publikohen formacionet zyrtare të Partizani-Skënderbeu

te kuqte me tre sulmues ne gjysmefinalen e pare te final 4 publikohen formacionet zyrtare te partizani skenderbeuNdeshja mes Partizanit dhe Skënderbeut çon siparin e mini-kampionatit “Final Four” që përcakton titullin kampion në Superiore. Të dy skuadrat përballen sot në “Air Albania” për një biletë në fazën tjetër të turneut, në finalen e madhe që do të caktojë titullin kampion.

skenderbeu partizani

Të kuqtë, falë renditjes më të mirë në kampionat, kanë në avantazh edhe barazimin në këtë duel gjysmëfinal, që do të thotë se vetëm një fitore kalon Skënderbeun më tej në fund të 90 minutave të kësaj sfide që kthen disi rivalitetin e vjetër mes këtyre dy ekipeve.

FORMACIONET ZYRTARE

PARTIZANI: Qirko, Atanaskoski, Sota, Sembene, Hadroj, Maget, Murataj, Rrapaj, Skuka, Bintsuka, Mba.
Trajner: Orges Shehi

SKËNDERBEU: Alia, Prençi, Dumfur, Vangjeli, Gërço, Janaqi, Rabiu, Juri, Liço, Rashica, Nikaj.
Trajner: Ivan Gvozdenoviç

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts