“Të ndalohen provokimet e ndërsjellta”, Borrell: Zbatimi i shpejtë dhe i plotë i marrëveshjes, rruga e vetme drejt normalizimit të marrëdhënies Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi i lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka thënë tensionet dhe provokimet të Serbisë dhe Kosovës duhet të marrin fund. Pas takimit të ministrave të jashtëm të Bashkimit Evropian, ai ka deklaruar se zbatimi i plotë dhe i shpejtë i marrëveshjes së arritur në Bruksel është rruga e vetme drejt normalizimit […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts